Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2004 VÝLET Za smírčími kameny Bystřicka 22.5.2004

VÝLET Za smírčími kameny Bystřicka 22.5.2004

Email Tisk PDF

Vlastivědný výlet se uskutečnil v sobotu 22.května. Díky disciplinovanosti všech zúčastněných jsme mohli přesně v 8,00 hod. odjet od Lidušky směrem na Bystřici nad Pernštejnem. Po krátkém představení se všech účastníků zájezdu (členové výboru s rodinnými příslušníky + hosté až z Valašského království) jsme byli seznámeni s programem.

Zasvěceným průvodcem po smírčích kamenech této oblasti nám byl ing. Hynek Jurman, který se touto problematikou už dlouho zabývá. Vysvětlil nám filozofii vzniku těchto kamenů a dověděli jsme se také, že získat nevěstu bylo v minulosti mnohem těžší.
Další zastávkou byl hrad Pernštejn. Tady se průvodcovské role ujal Tomáš Krásenský. Okamžitě o jeho služby projevily zájem také jiné výpravy a on všem ochotně pověděl o historii hradu a přidal také něco z historie rodiny Krásenských. Následovalo hlasování "Co s načatým výletem?" a zvítězila varianta A - kostelík ve Vítochově a rozhledna Karasín. Krásný výhled do okolí byl jistě velmi pěkným zakončením celého našeho putování.
Zapsala spokojená účastnice zájezdu ...
 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve