Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2004 Křesťan a politika 19.3.2004

Křesťan a politika 19.3.2004

Email Tisk PDF

Svatopluk Karásek

Přednášejícím byl poslanec a farář Svatopluk Karásek.

Akci uvedl Jan Keřkovský, farář jihlavského sboru Českobratrské církve evangelické. V první části zazněla přednáška – úvaha poslance, písničkáře a faráře Sváti Karáska na téma „Křesťan a politika“. Svatopluk Karásek těžil ze svých zkušeností ze současného politického života, nezapřel však ani svoje kazatelské zkušenosti. Rozebral pojmy křesťan a politika, a vyzval k zodpovědnému přístupu k životu.

Skupina PozdravpámbuPo skončení přednášky začal koncert "undergroundového šramlu" Pozdravpámbu. Po doladění zvukových problémů (před koncertem neproběhla zvuková zkouška) zazněla šňůra písní, jejichž provedení nebylo vždy bezchybné, ale jejich zemitý zvuk a jadrné texty dokázaly zasáhnout v hloubi duše. Koncert byl proložen také několika komorními písněmi kytaristy a písničkáře Karla Vepřeka s texty Bohuslava Reynka.

Skupina PozdravpámbuTento koncert byl pořádán společně s místním sborem ČCE. Snad to nebyla poslední akce, na níž bychom spolupracovali s jinými církvemi sídlícími v Jihlavě. Akce se zúčastnilo asi 150 posluchačů, a to ekumenického složení. Během akce bylo možno zakoupit knihy z knihkupectví Kuba&Pařízek.

 

 

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve