Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2003 Zelené ovce, zelené vrány 11.4.2003

Zelené ovce, zelené vrány 11.4.2003

Email Tisk PDF

Erazim KohákPřednášejícím byl prof. Erazim Kohák, filozof a ekolog.

Přednáška s podtitulem Život ve světě ekologických a sociálních hrozeb se konala v sále Krajského úřadu za účasti cca 120 posluchačů.

Erazim Kohák po únoru 1948 jako patnáctiletý uprchl s rodiči z vlasti, po studiích na Yaleově univerzitě získal doktorát filozofie a religionistiky, později se stal profesorem filozofie na Bostonské univerzitě. Nyní působí jako profesof filozofie na FF UK v Praze.

Erazim Kohák v úvodu podrobil kritice pojem "křesťanský životní styl" - místo křesťanského stylu vyzývá ke křesťanské opravdovosti, životu v pravdě. Vzpomněl na počátky ekologického hnutí a srovnal opravdovost prvních ochránců přírody s opravdovostí prvních křesťanů. Poukázal na největší ekologické problémy: svět bohatých kontra svět chudých, války, ničení životního prostředí.

Přednáška byla proslovena velmi živým jazykem, za použití "ne zcela přesných" citátů z Bible, či "odborných novozákonních výrazů". Po přednášce bylo možno v předsálí zakoupit knihy Erazima Koháka. 

Po této přednášce Erazima Koháka v sobotu navštívil sbor ČCE v Třebíči, v neděli pak přednášel v jihlavském sboru ČCE na téma Žít jako křesťan v apokalyptickém věku.

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve