Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2017 Přednáška Karla Satorii - 12. 2. 2015

Přednáška Karla Satorii - 12. 2. 2015

Email Tisk PDF

V malebném prostředí Oblastní Galerie Vysočiny v Jihlavě se uskutečnila přednáška Karla Satorii na téma Modlitba v 21. století. Satoriovo vyprofilované téma přilákalo na devadesát posluchačů napříč věkovými skupinami.

První hodina věnovaná samotné přednášce uplynula rychle. Přednášející uchopil fenomén modlitby svým osobitým způsobem a z velké části se opíral o písmo a citace různých učitelů (a učitelek) církve, církevních otců a mystiků. Zazněla tak slova sv. Terezie z Avily, sv. Tomáše Akvinského, sv. Benedikta, sv. Augustina, sv. Anselma z Canteburry, sv. Jan od Kříže... Ze součastníků například Josefa Ratzingera. Karel Satoria často problematiku ukazoval na vlastním příkladu a přiznal se, s čím při modlitbě sám bojuje.

V druhé části dotazy nebraly konce. Nebývalý zájem posluchačů neustále posouval zakončení setkání.

Před přednáškou bylo možné zakoupit knihy věnované modlitbě (mezi nimi také Satoriovu knihu Život je sacra zajímavej), nebo záznamy z jiných přednášek České křesťanské akademie.


 

Mgr. Karel Martin Satoria OCSO (* 26. dubna 1953, Křižanov) je český římskokatolický kněz, který v letech 1990 až 1992 působil jako generální vikář brněnské diecéze. Od roku 1992 je členem Řádu cisterciáků přísné observance. Nyní působí v Dobříši.

 

Fotografie:

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve