Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2017 Pozvánka na přednášku o křesťanské Evropě

Pozvánka na přednášku o křesťanské Evropě

Email Tisk PDF

Ukrajina - mýty a realitaMFDF 21. Ji.hlava a Česká křesťanská akademie místní skupina Jihlava pořádají a zvou na přednášku

Křesťanská Evropa

- co z ní zůstalo pro současnost

ve sobotu 28.října od 18:00 hodin

v DKO Jihlava, mezipatro, salonek 156

(diskusní prostor Inspiration Forum Lounge @ Respekt Café)

Besedují:

Josef Beránek

Tomáš Petráček

Petr Vizina

moderuje:

Josef Pazderka

 

 

 

Josef Pazderka (* 1974, Jihlava) Vystudoval historii na FF UK (1999) a rozvojová studia na Oxford Brookes University (2003). Pracoval ve Společnosti Člověk v tísni, od roku 2005 v České televizi. V letech 2006-10 byl zpravodajem ČT v Rusku. v letech 2012-2016 v Polsku. Od listopadu 2016 zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz.

Josef Beránek (* 1968) publicista a manažer. Vystudoval Univerzitu Kar­lovu a Robert Schuman Institut v Bruselu. Třináct let pracoval jako redaktor a posléze vedl sekci populárně odborných časopisů v nakladatelství Portál. Od roku 2006 pracuje převážně v mana­žerských pozicích. Mj. je autorem několika scénářů TV dokumentů a knižních rozhovorů (J. Sokol, R. Palouš, V. Malý, V. Vacek, J. Rybář, A. Otte, P. Kolář)

Tomáš Petráček (* 1972 Hořice v Podkrkonoší), je český katolický teolog, kněz a církevní historik. Je akademickým kaplanem při kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a aktivním členem redakční rady revue pro teologii a duchovní život Salve. Vyučuje na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Hradec Králové, kde zároveň působí jako vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií. V roce 2013 ho biskup Jan Vokál jmenoval postulátorem blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara.

Petr Vizina (* 1967 Praha) je český novinář a hudebník. Působí jako vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize. Byl členem redakcí Lidových a Hospodářských novin, psal do Respektu, Reflexu či AD Magazínu, působí i v Českém rozhlase. Pro Českou televizi připravoval pořad Musicblok, moderoval pořad Před půlnocí či literární pořad U zavěšené knihy. Studia Katolické teologické fakulty UK dokončil prací o současné české literatuře a fundamentální teologii.

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve