Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2012 Přednáška P. Piťhy - 10.10.2012

Přednáška P. Piťhy - 10.10.2012

Email Tisk PDF

V rámci Cyklu témat z etiky na Gymnáziu přijal do Jihlavy pozvání prof. PhDr. Petr Piťha. Na zvolené téma, o morální krizi společnosti a odvaze být jiný, se uskutečnily hned dvě přednášky. Prof. Piťha se nejprve setkal se studenty středních škol, kde se v přednášce Sv. Anežka Česká a dnešek snažil tuto českou světici přiblížit mladé generaci. Při večerní přednášce pro širokou veřejnost přednášel na téma Svatí Cyril a Metoděj a dnešek.

 

 


 

Prof. PhDr. Petr Piťha se narodil r. 1938 v Praze. Vystudoval češtinu, obecný jazykozpyt a historii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval jako lingvista na Matematicko-fyzikální fakultě UK až do r. 1990. Poté byl povolán, aby založil katedru Výchovy k občanství na Pedagogické fakultě UK. Tam připravil první popřevratové programy pro 1. a 2. stupeň základních škol pod názvem Obecná a Občanská škola. V letech 1992-94 byl ministrem školství. Poté až do penzionování pracoval na své katedře. Roku 1998 odešel do penze.

 


 

Fotografie:

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve