Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2012 Přednáška V. Smékala - 11.4.2012

Přednáška V. Smékala - 11.4.2012

Email Tisk PDF

Ve středu 11. dubna přijal pozvání do Jihlavy prof. Vladimír Smékal, emeritní profesor Masarykovy univerzity Brno, aby přednášel na téma O hledání smysluplnosti lidského života. Odpoledne vystoupil před zájemce z řad studentů a učitelů jihlavského gymnázia, přednáška se uskutečnila v rámci cyklu etických přednášek a besed se zajímavými hosty.

Večer se rozhovořil na stejné téma i pro širokou veřejnost.

Ústředním bodem přednášek byla diskuse, kterou spolu vedli v roce 1984 dva výjimeční muži, přeživší koncentrační tábory. V diskusi načrtli zcela nové pohledy na klíčová témata otázek smyslu života. Jedním byl Viktor Emil Frankl, zakladatel psychoterapeutického směru logoterapie, a druhým židovský teolog a religionista Pinchas Lapide.

V roce 2007 vyšla česky tato diskuse knižně (Frankl, Viktor Emil: Psychoterapie a náboženství: hledání nejvyššího smyslu. 1. vydání. Brno : Cesta, 2007. Edice neuvedena. ISBN 80-7295-088-6. ), prof. Smékal k této knize napsal průvodní slovo.


 

Prof. PhDr. Vladimír Smékal, CSc. (* 1935, Nový Jičín) je jedním z předních českých psychologů a působí jako emeritní profesor Masarykovy univerzity. Vystudoval psychologii a filozofii na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a během své kariéry vystřídal řadu pozic a zaměstnání. Zabýval se zejména psychologií osobnosti, metodologií psychologie, psychologií náboženství a psychodiagnostikou. Kromě výzkumné činnosti a pedagogického působení na vysokých školách vede přednášky pro manažery a pracovníky pomáhajících profesí a v současné době se zaměřuje zejména na aspekty občanské zralosti a výchovy k ní.


 

Fotografie (Ant. Chloupek):

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve