Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2011 Přednáška F. Radkovského - 10.5.2011

Přednáška F. Radkovského - 10.5.2011

Email Tisk PDF

V malebném prostředí gotického sálu jihlavské radnice předstoupil před obecenstvo plzeňský biskup František Radkovský. Otec biskup hovořil na téma Benedikt XVI. a Evropa s podtitulem Evropa v pohledu posledních dvou papežů. Necelá stovka posluchačů vyslechla podnětnou přednášku o směřování Evropy a křesťanství v historickém i současném kontextu.

Mons. František Radovský využil jako hlavní zdroj pro přednášku exhortaci bl. Jana Pavla II. Ecclesia in Europa, vyprávějící o Ježíši Kristu žijícím ve své církvi, prameni naděje pro Evropu (papež vydal v roce 2003 dle závěrů synody o Evropě konané v roce 1999). Dále využil přednášky Evropa, její duchovní základy dnes a zítra kardinála Ratzingera, dnes papeže Benedikta XVI. z jeho knihy Evropa (vydáno 2005).
V závěru přednášky byl věnován prostor řízené diskusi.

Před samotnou přednáškou měl otec biskup nabitý program. Po příjezdu do Jihlavy navštívil faru u sv. Jakuba a byl přivítán místní komunitou premonstrátů za účasti členů MS ČKA.

Farář P. Petr provedl otce biskupa farním kostelem sv. Jakuba a seznámil ho s průběhem a výsledky nedávné rekonstrukce. Během návštěvy na faře také otec biskup pozdravil žáky v právě probíhající hodině náboženství, na závěr se s otci premonstráty pomodlil nešpory z denní modlitby církve.

Byl také přijat na jihlavském magistrátu náměstkem primátora ing. Josefem Kodetem, pod jehož záštitou přednáška probíhala.

Své účinkování v Jihlavě zakončil Mons. Radovský neformálním setkáním se členy místní skupiny ČKA.

Text přednášky ke stažení zde.


 

Mons. František Radkovský (*1939 v Třešti) je první biskup plzeňský, původně matematik, v České biskupské konferenci pověřený péčí o laiky, ekumenismus a informatiku.


 

Fotografie:

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve