Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Česká křesťanská akademie Jihlava

Bůh-člověk-příroda 4.12.2007

Email Tisk PDF

Tomáš KrásenskýTomáš Krásenský, člen místní skupiny

Zúčastnilo se asi 20 posluchačů. Úvodní povídání – doprovozené promítáním dataprojektorem prezentace na toto téma - probralo základní pojmy (Bůh, člověk, příroda) i vztahy mezi nimi. Následovalo objasnění některých důležitých myšlenkových modelů, které se zabývají místem člověka mezi Bohem a přírodou. Po hodinové přednášce následovala asi půlhodinová diskuse.

 

CYKLUS Pravoslavná ikonografie

Email Tisk PDF

Mgr. Jana Baudišová připravila

14. 12. 2006: Podstata, vznik a vývoj ikony
11. 1. 2007: Ikona – obraz pravoslavné teologie
8. 2. 2007: Výzdoba pravoslavného chrámu
8. 3. 2007: Andrej Rublev

 

Hospice a doprovázení 9.11.2009

Email Tisk PDF

Marek Drábek

Přednášku na téma Hospice a doprovázení, organizovanou Oblastní Charitou Jihlava a ČKA, si přišlo poslechnout překvapivě velké množství lidí, kteří zcela zaplnili sál centra multikulturního vzdělávání. Večerním setkáním provázela přítomné Marie Nosková, která pracuje v Bárce, charitní domácí hospicové péči, jež před rokem vznikla při jihlavské Charitě. Po milém přivítání návštěvníků představila formou krátké prezentace (ke stažení zde) cíle Bárky a jí poskytované služby a způsoby pomoci lidem umírajícím a jejich blízkým.

Celý článek...
 

Dotkni se ran 28.11.2008

Email Tisk PDF

Tomáš HalíkTomáš Halík, profesor UK, prezident ČKA a katolický kněz

přijel do Jihlavy na autorské čtení z knihy Dotkni se ran. Záštitu nad akcí převzal primátor Ing. Jaroslav Vymazal. Ten také pana Halíka velmi mile přivítal v Gotické síni staré radnice. Díky výborné akustice sálu, kterou si Tomáš Halík pochvaloval, nemusela být použita ozvučovací technika. Akustika také dala vyniknout hudebním vložkám, které zajímavě prokládaly čtení vybraných úryvků z knihy.

Po čtení proběhla ještě krátká beseda na náboženská a sociální témata. Asi 140 posluchačů zaplnilo celou gotickou síň. Na konci proběhla autogramiáda a mnozí odcházeli s knihou Tomáše Halíka jako dárkem na blížící se Štědrý den.

Celý článek...
 

Adventní posezení - 6.12.2017

Email Tisk PDF

Ve středu 6. prosince – na svátek svatého biskupa Mikuláše z Nursie – se v 19:00 sešli členové a příznivci jihlavské místní skupiny České křesťanské akademie na pravidelném měsíčním, tentokrát adventním setkání v domácnosti rodiny Krásenských.

Celý článek...
 


Strana 1 z 13

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve