Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Přednáška T. Krásenského - 12.4.2011

Email Tisk PDF

Na 12. dubna si připravil Tomáš Krásenský přednášku s názvem Japonsko, co se stalo a děje? Povídání na aktuální téma rozdělil do třech částí, v té první se posluchači dozvěděli o geologii litosférických desek a tom, kdy a proč vzniká zemětřesení. Ve druhé části představil rozdíly mezi obyčejnými vlnami a tsunami, v čem spočívá nebezpečí. V poslední části přišla řeč na samotnou fyziku jaderných elektráren a jejich princip. Tomáš porovnal rozdíly mezi výbuchem JE v Černobylu a aktuální katastrofou ve Fukušimi. Kromě zajímavých poznámek byla celá přednáška doplněná o názorné praktické pokusy, kterými byl posluchačům vysvětlen např. princip tsunami, proč se musí při štěpení neutrony pohybovat spíše pomaleji, jak vzniká řetězová reakce, a další… Spokojení návštěvníci odcházeli domů obohaceni více než palivo z jaderné elektrárny. Akce proběhla v Centru pro rodinu.

(PLAKÁT)

 

Přednáška M. O. Váchy - 24.1.2011

Email Tisk PDF

Další z přednášek místní skupiny se uskutečnila na akademická půdě Vysoké školy polytechnické. V místní aule vystoupil na téma Dobro a zlo ze zkumavky biolog a teolog Marek Orko Vácha. Přeplněný sál vyslechl pečlivě připravenou přednášku o umělém početí, o neplodnosti jako epidemii současného rozvinutého světa, o dalších biologických, lékařských a etických souvislostech vzniku a konce života. Po požehnání, jímž otec Vácha přednášku zakončil, byla možnost nechat si podepsat knihu, kterou si mohli posluchači zakoupit v prostoru před aulou.

Celý článek...
 

Přednáška J. Baudišové - 24.11.2010

Email Tisk PDF

Ve středu v podvečer byla vyhrazená místnost v Centru pro rodinu zcela naplněná, několik opozdilců ještě přišlo po začátku přednášky. To už ale paní Baudišová vykládala na téma Pravoslavná spiritualita. Po asi půlhodinovém exkurzu pravoslavím se do přednášky vložili posluchači velkým množství otázek, na které bylo zevrubně odpovídáno.

Celý článek...
 

Přednáška C. V. Pospíšila - 13.10.2010

Email Tisk PDF

Vysokoškolský profesor a františkán Ctirad V. Pospíšil přilákal početný zástup lidí, převážně z řad zkušenější věkové skupiny. Naoko rozpačité zahájení rozvinul důmyslně volenými slovy a vybranými myšlenkovými postupy v perfektně připravenou přednášku.

Celý článek...
 

Koncert J. Černého - 23.4.2010

Email Tisk PDF

Písní Tady u tvých nohou zahájil Jiří Černý svůj večerní koncert, který se uskutečnil v pátek 23.4. na Jánském kostelíku. Jiří Černý, psychoterapeut a známý skladatel křesťanských písní, přijal pozvání jihlavské ČKA již podruhé. Na podzim roku 2008 přednášel na téma Komplexy komplexně, tentokrát však dorazil se dvěma kytarami, aby zazpíval písně, jejichž hudbu i text (s výjimkou biblických textů) sám skládá.

Celý článek...
 

Přednáška T. Sedláčka - 30.3.2010

Email Tisk PDF

Ačkoliv přednáška začínala už ve tři hodiny odpoledne, lidé zaplnili spodní část sálu a několik míst bylo zabráno i nahoře. Tomáš Sedláček se ponořil do svých myšlenek a objasňoval některé věci ze své knihy 'Ekonomie dobra a zla'. Těm, kteří knihu nečetli možná nemuselo být vše jasné, protože přednáška byla ze začátku náročnější. V průběhu povídání vylíčil Sedláček, kde všude našel ekonomické chování v historii. Začal u Eposu o Gilgamešovi, vzal to přes Starý a Nový Zákon, Tomáše Akvinského, atd.

Celý článek...
 


Strana 7 z 11

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve